אודותינו

התקשרות זוגית הוקמה ע"י עמי ואביטל ברעם

זוג נשוי חילוני, אשר חווה פער וקרע בנישואיהם כאשר עמי חזר בתשובה ואביטל נשארה חילונית. 

שניהם אנשי מקצוע מנוסים מאוד ובעלי הכשרה רחבה .

הרב עמי ברעם: מייסד הארגון, מטפל זוגי בשיטת האימגו מנחה קבוצות ומגשר.
אביטל ברעם: עובדת סוציאלית, מנחת קבוצות, מטפלת בשיטת אימגו ומאמנת אישית.

עמי ואביטל הצליחו יחד לעלות על "נוסחה" ששמרה על נישואיהם באהבה ובכבוד הדדי זה לזו, מבלי לנסות לשנות אחד את השניה.

את מה שעבד טוב בשבילם החלו עמי ואביטל לתת לזוגות נוספים במצב דומה, וכך הוקמה "התקשרות זוגית": סדנאות שכוללות סדרת מפגשים של זוגות נשואים טריים או נשואים עם ילדים, שיש ביניהם מכנה משותף – אחד מבני הזוג חזר בתשובה או בשאלה והשני לא. את הסדנאות לזוגות הללו מנחים עמי ואביטל, ומלווים ע"י פסיכולוגית חינוכית (אשר היא עצמה חילונית הנשואה לחוזר בתשובה) ורב שבקיא הן בהלכה והן באתגרים העומדים בפני שלום בית מורכב שכזה. לאור הצלחת הסדנאות נוספו תכניות ושרותים נוספים קבוצתיים זוגיים ואישיים שהזוגות מצטרפים אליהם במהלך השנה לצורך לימוד התפתחות ושיתוף – כך נוצרה קהילת התקשרות שמהווה כח עצום של ידע ונסיון הן ע"י הצוות והן ע"י הזוגות הבוגרים.

במפגשי הקהילה מגלים הזוגות כי הם לא לבד והם אינם "עוף מוזר" בנוף הישראלי וזאת בעצם תופעה חברתית שתופסת תאוצה בחברה הישראלית.

עד היום הגיעו אל "התקשרות זוגית" מאות "זוגות דתילונים" (דתיים-חילוניים) שחוו את הקושי ה"בלתי אפשרי" לשמור על אחדות. בסדנאות הם עוברים תהליך שממנו הם יוצאים מאוחדים: ראשית הם מפחיתים את החשש שינסו "לשנות" אותם ולהחזיר אותם בתשובה (או בשאלה). הם לומדים לכבד את דרך החיים האחד של השנייה, ובעיקר – רואים מה רב המשותף והמאחד ביניהם. הם לומדים למצוא את האחדות, שבעצם נמצאת שם כל הזמן, מעבר ל"מסך העשן" של החזרה בתשובה או החזרה בשאלה. כל זה כמובן כרוך בהרבה עבודה, התכוונות, ורצון טוב של הזוגות עצמם, שעושים עבודה עצמית ופנימית, כל אחד בדרכו, כדי למצוא את האמת המאחדת שלהם.

כאמור –  לאחר סיום הסדנא לא תם המסע של הזוגות. נוצרים חיבורים אישיים מקסימים ומרגשים בין הזוגות והם מצטרפים אל קהילה גדולה ורחבה הפזורה בארץ של "זוגות דתילונים". הם עושים שבתות יחדיו, מפגשים חודשיים לזוגות עצמם ומפגשים עם הילדים. המפגשים שהקהילה יצרה לעצמה ממשיכים להעניק לזוגות את המרחב הבטוח להמשיך ולחפש אחדות ביניהם ומחוצה להם. ואכן, הקהילה הולכת ומתרחבת, ומקרינה את האחדות הפנימית הזאת החוצה – למעגלים חברתיים נוספים, הן ע"י קשרים אישיים של בני הזוג, והן ע"י פעילות יזומה ע"י "התקשרות זוגית" ברשתות חברתיות ובאמצעי המדיה. אנו מאמינים שכל אחד שנחשף לסיפור אישי כזה, של זוג שמצא אחדות, ניצת בתוכו הניצוץ לחפש את האחדות בחייו שלו עם הסובבים אותו.

התקשרות זוגית הינה עמותה ללא מטרות רווח ואין זוג שקושי כלכלי מנע מהם מלהגיע אל הסדנא. עמי ואביטל עוזרים לכל זוג שמעוניין להגיע לסדנא כיוון שחרטו על דגל ביתם שזוהי שליחותם: להביא אחדות לבתים בישראל.