התקשרות זוגית הוקמה ע"י עמי ואביטל ברעם – זוג נשוי חילוני, אשר חווה פער וקרע בנישואיהם כאשר עמי חזר בתשובה ואביטל נשארה חילונית. יחד הם הצליחו לעלות על "נוסחא" ששמרה על נישואיהם באהבה ובכבוד הדדי זה לזו, מבלי לנסות לשנות אחד את השניה.
את מה שעבד טוב בשבילם החלו עמי ואביטל לתת לזוגות נוספים במצב דומה, וכך הוקמה "התקשרות זוגית": סדנאות של 17 מפגשים של זוגות נשואים טריים או נשואים עם ילדים, שיש בניהם מכנה משותף – אחד מבני הזוג חזר בתשובה או בשאלה והשני לא. את הסדנאות לזוגות הללו מנחים עמי ואביטל, ומלווים פסיכולוגית חינוכית (אשר היא עצמה חילונית הנשואה לחוזר בתשובה) ורב שבקיא הן בהלכה והן באתגרים העומדים בפני שלום בית מורכב שכזה.

במפגשים אלה מגלים הזוגות כי הם לא לבד והם אינם "עוף מוזר" בנוף הישראלי וזאת בעצם תופעה חברתית שתופסת תאוצה בחברה הישראלית.

עד היום הגיעו אל "התקשרות זוגית" עשרות/מאות "זוגות מעורבים" (דתיים-חילוניים) שחוו את הקושי ה"בלתי אפשרי" לשמור על אחדות. בסדנאות הם עוברים תהליך שממנו הם יוצאים מאוחדים: ראשית הם מפחיתים את החשש שינסו "לשנות" אותם ולהחזיר אותם בתשובה (או בשאלה). הם לומדים לכבד את דרך החיים האחד של השנייה, ובעיקר – רואים מה רב המשותף והמאחד ביניהם. הם לומדים למצוא את האחדות, שבעצם נמצאת שם כל הזמן, מעבר ל"מסך העשן" של החזרה בתשובה או החזרה בשאלה. כל זה כמובן כרוך בהרבה עבודה, התכוונות, ורצון טוב של הזוגות עצמם, שעושים עבודה עצמית ופנימית, כל אחד בדרכו, כדי למצוא את האמת המאחדת שלהם.

גם לאחר סיום הסדנא לא תם המסע של הזוגות. נוצרים חיבורים אישיים מקסימים ומרגשים בין הזוגות והם מצטרפים אל קהילה גדולה ורחבה הפזורה בארץ של "זוגות מעורבים". הם עושים שבתות יחדיו, מפגשים חודשיים לזוגות עצמם ומפגשים עם הילדים. המפגשים שהקהילה יצרה לעצמה ממשיכים להעניק לזוגות את המרחב הבטוח להמשיך ולחפש אחדות ביניהם ומחוצה להם. ואכן, הקהילה הולכת ומתרחבת, ומקרינה את האחדות הפנימית הזאת החוצה – למעגלים חברתיים נוספים, הן ע"י קשרים אישיים של בני הזוג, והן ע"י פעילות יזומה ע"י "התקשרות זוגית" ברשתות חברתיות ובאמצעי המדיה. אנו מאמינים שכל אחד שנחשף לסיפור אישי כזה, של זוג שמצא אחדות, ניצת בתוכו הניצוץ לחפש את האחדות בחייו שלו עם הסובבים אותו.

חמשת מרכיבי הנוסחה של התקשרות זוגית

1. כבוד להבדל: אנחנו מכבדים את ההבדלים בין בני הזוג, לא מנסים לטשטש אותם, ומעודדים כל אחד לחיות על פי אמונתו להתפתח על פי דרכו.

קל להגיד, אבל קשה ליישם… חילוני שרואה חרדי רואה "מחזיר בתשובה", חרדי שרואה חילוני רואה "סכנה לפריצות". אבל אנחנו יודעים איך להוריד את החסמים, לעקוף את הפחדים, ולהקנות ביטחון ונינוחות במפגש הקצוות המאיים הזה.

2. "דיאלוג במקום אידיאולוגיה": במפגש בין חילונים לדתיים יש הרבה מאד אידיאולוגיה מנוגדת ומעט מאד דיאלוג משותף. זה לוקח זמן ודורש התכוונות, אבל לאט-לאט האידיאולוגיות מונחות בצד ומפנות מקום לדיאלוג, להקשבה, לשיחה, למפגש אמיתי.

3. הבנת המשותף: המפגש והדיאלוג מובילים להבנת הצרכים הנפרדים והמשותפים של שני הצדדים. מה שנראה בהתחלה כ"רב המפריד על המשותף" מתגלה בהדרגה כלא מדויק, והבנה חדשה של צרכים משותפים צצה ועולה. ומתוך הבנת הצרכים המשותפים עולה גם הנכונות להיענות לצרכים הנפרדים.

4. Win-win: מה שהתחיל כ"משחק סכום אפס" ("איפה שאני מוותר אתה מרוויח ובכל ויכוח שאתה מפסיד אני מנצח") מתגלה כסיטואציה של win-win, ושבכל מקום אני ואתה יכולים למצוא את הפעולה הנכונה, המיטיבה עם שנינו.

5. אהבה: כשאנחנו פועלים ממקום של כבוד לאחר, יוצרים מפגש אמיתי, מוצאים את המשותף ומתחשבים בנפרד – אנחנו יוצרים מקום עשיר ברעות, בשמחה, ובאהבה.

התקשרות זוגית הינה עמותה ללא מטרות רווח ואין זוג שקושי כלכלי מנע מהם מלהגיע אל הסדנא. עמי ואביטל עוזרים לכל זוג שמעוניין להגיע לסדנא כיוון שחרטו על דגל ביתם שזוהי שליחותם: להביא אחדות לבתים בישראל. עמי ברעם
התקשרות זוגית – מחברים קצוות בישראל .